Bell housing SAE B x B5/132 LMC300AFSX070
…
Read more
Partnumber:
LMC300AX070
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
LMC300AX070
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Depth
170 mm
Diameter Bolt hole
14,0 mm
Diameter flange
300 mm
Diameter mountinghole
235 mm
Holes circle
265 mm
Material
Aluminium
Motor size
132 IEC
Mountingtype
B5
Pump group
SAE-B
Recess towards engine
230 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-30 °C