JGE-10-16ED-SY
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
31 varianter
Valgt variant:
JGE-10-16ED-SY
Adapter Rak, Utv-JIC, Utv-G-ED, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Volz
D1
12,3 mm
Diameter pipe
14 - 15 - 16 mm
I2
18 mm
L1
56,5 mm
Material
Acid-resistant steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
AGJ 7/8 - AGR 1 WD
Pressure max.
350 bar
S1
41 mm
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-20 °C
Thread
G 1 BSP
Thread T1
7/8-14 UNF
Thread T2
G 1 BSP
Thread outer
7/8-14 JIC
Thread outer
d2
23 mm
Package size
Barcode
311471
Gross weight
0,715 Kg
Net weight
0,715 Kg
Country of origin
swe
Product information
Measure sketch
ADAPTER RAK UTV-JIC UTV-G-ED
Data sheet
Links
Technical documentation link 1
Technical documentation link 1
Others has been looking for
Adapter rak utv-JIC utv-G-ED
Partnumber:
JGE-10-06ED-SY
Package size:
Min. order quantity is:
Partnumber:
JGE-10-12ED-SY
Min. order quantity is:
SS. STRAIGHT ADAPTOR M JIC - M BSPT 7/8" 14H UNF 1/2" BSPT
JGEK-10-08-SY
ADAPTER RAK UTV-JIC UTV-NPT
ADAPTER RAK UTV-JIC UTV-NPT
JGEN-06-04-SY
Bulkhead weld adaptor 1-1/16-12 syrafast
JESV-12-SY
Bulkhead weld adaptor 1-5/16-12
JESV-16-SY
Bulkhead weld adaptor JIC 7/8-14
JESV-10-SY
Adapter rak inv-JIC inv-JIC
Adapter rak inv-JIC inv-JIC
JGZ-16-SY
Adaptor 7/16JIC female AISI316
Adaptor 7/16JIC female AISI316
JGZ-04-SY
Adapter JIC union nut x JIC union nut stainless steel
JGZ-16-SY
Adaptor 9/16JIC female AISI316
Adaptor 9/16JIC female AISI316
JGZ-06-SY
Adaptor 3/4 JIC female AISI316
Adaptor 3/4 JIC female AISI316
JGZ-08-SY
Adaptor 06mm AISI316
Adaptor 06mm AISI316
JG-04-SY
Adaptor 10mm AISI316
Adaptor 10mm AISI316
JG-06-SY
Adaptor 12mm AISI316
Adaptor 12mm AISI316