HP0651A25ANP01
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
HP0651A25ANP01
High pressure filter element - FHP - 25my absolut
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
25 mm
Diameter outer
47 mm
Filtration
Absolute
Filtration degree
25 my
Model code
HP0651-A25-A-N
Pressure max.
20 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Total length
85 mm