HM011/100
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
4 varianter
Valgt variant:
HM011/100
Cetop3 pressure relief valve P 5-100 bar
Specifications
Dimensions and shipping
Flödeshastighet nominell LMin
60 lpm
Föroreningsgrad max.
20/18/15 - ISO 4406
Märke namn
Atos
NG ISO-storlek
NG06
Oljeviskositet rekommanderad
15 - 100 cSt
Standard ISO
ISO 4401
Temperatur max.
+80 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryck max.
350 bar
Tryckinställning max.
100 bar
Tryckinställning min.
5 bar
Ventiltyp
Pressure relief valve
Package size
Barcode
473910
Gross weight
1,14 Kg
Net weight
1,14 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Atos Tryckbeg.vent. NG6 P-T 5-100 bar
Links
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
Ventilblock NG6 1-SEKT G3/8 Stål, inbyggd tryckbegränsare
Partnumber:
BMM-6-1-G
Package size:
Min. order quantity is:
Riktningsventil Duplomatic NG6 4/3 PcAcBcTc
Partnumber:
DS3-S1/11N-D00
Min. order quantity is:
Riktn.v. Duplomatic NG6 4/3 12VDC PcAcBcTc
DS3-S1/11N-D12K1
Riktningsventil flödesvändande, NG6 4/2, 30L/min, 350bar
DSB3-RTA/10N
Riktn.v. Duplomatic NG6 4/2 P-A B-T
DS3-TA/11N-D00
Ventilblock NG6 G3/8''
Ventilblock NG6 G3/8''
SILG-6
Ventilblock NG6 2-SEKT G3/8'' Stål, inbyggd tryckbegränsare
BMM-6-2-G
Riktningsv. Duplomatic NG6 4/2 PoAoBoTo
DS3-SA2/11N-D00
Riktningsv. Duplomatic NG6 4/3 PcAoBoTo
DS3-S3/11N-D00
Riktningsventil Vickers NG6 4/3 PcAoBoTo 24VDC
DG4V-3-6C-MU-H7-60
Ventilblock NG6 2-SEKT G3/8" Alu
BL-6-2-A
Pilotstyrd backventil, NG6, B port
HR014
Solenoid valve Cetop 3 DHL-0713/X24DC w.o. connector
DHL0713/H
Täckplatta ORTA NG6
Täckplatta ORTA NG6
LC-6
Riktningsv. Duplomatic NG6 4/2 24VDC A-T P-B
DS3-TB/10N-D24K1
Riktningsventil Duplomatic NG6 4/3 PoAoBoTc utan spole
DS3-S10/11N-D00
Riktn.v. Duplomatic NG6 4/3 24VDC PcAcBcTc
DS3-S20/11N-D24K1
Overcenterventil NG6, A o B, 1:4.5, 350bar
VBCDDE-NG6-CETOP3
Tryckred.ventil NG6, P-port, 2-50Bar
HG031/50
Tryckred.ventil NG6, A-port, 50-210Bar
HG033/210
Riktningsventil Vickers NG6 4/3 PoAcBcTo 24VDC
DG4V-3-8C-VMU-H7-61
Pilotstyrd Backventil Poclain
Pilotstyrd Backventil Poclain
VP-NOV-6-D
Riktningsventil Vickers NG6 4/2 PoAoBoTo 220V