GPFO20-19
Förpackningsstorlek:
50 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
GPFO20-19
General Purpose Fuel Oil hose 3/4" 20 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Anvendelsesområde
Bøjningsradius
95 mm
Diameter indvendig
19 mm
Diameter udvendig
30 mm
Elektrisk ledningsevne
R < 10^6 Ohm
Forstærkning
Synthetic fiber
Inderrør
NBR (Nitrile)
Længde
50 m
Mærke navn
Danfoss
Standard ISO
ISO 1307
Temperatur maks.
+95 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
20 bar
Tryk sprængning min.
60 bar
Yderrør
NBR/PVC
Förpackningsstorlek
Streckkod
483400
Bruttovikt
0,51 Kg
Nettovikt
0,51 Kg
Ursprungsland
ISR
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Product datasheet
Andra tittar på
3/4" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 19mm 24 bar
Artikelnummer:
MMGMV-19
30 m
GPM - GP Master hose 25 bar
GPM - GP Master hose 25 bar
Artikelnummer:
GPM-16
60 m
GP Master hose 3/4" 25 bar 19x5xCL60
GPM-19
60 m
Suction and returnhose 3/4" - Type 602 WP 21 bar SAE100 R4