3/4 flow control valve, tog FT1251/5-01-34
Flow control valves with regulated flow in both directions.
…
Read more
Partnumber:
FT1251-5-3/4
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
FT1251-5-3/4
A
G 3/4 BSP
B
20 mm
C
115 mm
CH
34 mm
D
100 mm
Dimension F
38 mm
E
12 mm
Flödeshastighet nominell LMin
80 lpm
G
15 mm
Gänga
G 3/4 BSP
H
M30x1,5
L
22 mm
Märke namn
Tognella
Packningsmaterial
NBR
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Brass
Tryck max.
210 bar