EHA501-64
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
EHA501-64
High pressure air hose 4" Yellow 20 Bar
Tillbehör (2)
Hylsa Industrislang DN100 YD slang max 124, Stål
Partnumber:
Tryckluftklämma 3.1/2'' 115-145mm
Partnumber:
TK-115/145
Specifications
Dimensions and shipping
Användingområde
Air
Användingsområde
Compressed air, Neutral or aggressive gases and liquids, Water
Armering
Synthetic fiber
Böjningsradie
1000 mm
Diameter inv.
101.6 mm
Diameter utv.
118 mm
Färg
Yellow
Längd
Märke namn
Danfoss
Slang godkännanden
2016 Type 2 Class A, TS 745-ENISO 2398 Type 4
Slangdimension
4 "
Temperatur max.
+70 °C
Temperatur min.
-25 °C
Tryck max.
20 bar
Tryck spräng min.
64 bar
Yttertub
SBR based
Package size
Barcode
488303
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
tur
Intrastat code
Product information
Product datasheet
Others has been looking for
Materialtransportslang 102/115mm 4"
TRU-102
Package size:
40 m
Min. order quantity is:
1 m
Bränsle och oljeslang Fossa 4" sug och tömning
EHP151-64
Min. order quantity is:
1 m
SuperFlex2 Sug- & Tryckslang ID102mm, BR335mm PVC/NBR
30 m
Vatten och slurryslang, EPDM, Water Master SD
EHW009-80
Uniflex S BIO PVC suction- and pressure hose Dim. 4"
20 m
20 m
Material handling, NR, Specma C Delivery - TRU
TRU-127
40 m
Brandslang Titan 4'' 102mm
Brandslang Titan 4'' 102mm
30 m
Brandslang Progress 100mm Röd
Brandslang Progress 100mm Röd
Brandslang Fire hose, white 4x30m
1 st
1 st
Brandslang Fire hose, white synth 4''x15m
Brandslang Titan med Storzkopplingar
EOLO termoresistente dim. 4" (102 mm)
10 m
1000 m
Sug och Returslang Multi Master SD Megaflex 25/35.8
MMGMV-25
Universalslang 1/2'' EPDM 20bar 12.7/22 -40-+120