BKH-38S-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
BKH-38S-SY
Kulventil 2-vägs, Utv-M52x2, DN25 38S SW14, 350bar, Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MHA Zentgraf
Diameter pipe
38 mm
Lever
Inclusive
Lever type
Angled
Material
Stainless steel
Material ball valve body
Stainless steel
Material ball valve housing
Material ball valve lever
Zinc
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
27178
Number of ways/positions
2/2
Pressure max.
350 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR, POM (Acetal)
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Thread ISO standard
ISO 8434-1
Package size
Barcode
234250
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Product information
KULVENTIL 2V-38S 350BAR DN25 SW14 M52X2 SYRAFAST
Links
Product datasheet
Certificates
Product datasheet
Certificates
Others has been looking for
Kulventil BKH 2-väg Utv-M18x1.5 DN10 12L SW9 500bar Syrafast