8MF0301P10NBP01
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
21 varianter
Utvald variant:
8MF0301P10NBP01
Filter element - MPF - 10my nominel
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
24 mm
Diameter outer
52 mm
Filtration
Nominal
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
60 lpm
Length
73 mm
Model code
MF0301P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
Barcode
452923
Gross weight
0,06 Kg
Net weight
0,06 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Assortment content
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1" BSP