8MF0301A10HBP01
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
8MF0301A10HBP01
Filter element - MPF - 10my absolut
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
24 mm
Diameter outer
52 mm
Filtration
Absolute
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
24 lpm
Length
73 mm
Model code
MF0301A10HBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Package size
Barcode
379930
Gross weight
0,08 Kg
Net weight
0,08 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Assortment content
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Return filter - 10my absolut - 1" BSP