8360-16-30S
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
8360-16-30S
Fläns Rak SAE3000 DIN
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
800 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
44.5 mm
Diameter pipe
30 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
32,93X3,53 mm
Series
S
SAE J518 Code 61
T
30 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C