4710-18-10-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
4710-18-10-SY
5/8" Insert - (18L) M26x1.5 male - AISI316
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
18 mm
L
61,3 mm
L1
27,3 mm
Materiale
Stainless steel
Materialekvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Model kode
Mærke navn
Hydraspecma
Nøglevidde
27 mm
Serie
L
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+400 °C
Temperatur min.
-60 °C
Vinkel
0 °
Package size
Barcode
225167
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Connection: MM male thread with 24° cone face (DIN2353).
Sealing: Metal against metal (cone).
Links
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
5/8" Insert - 1"-14 ORFS female - 90° - AISI316