180D25-SY
Package size:
8 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
55 variants
Chosen variant:
180D25-SY
Pari clamp 170-180mm - 25x1.0mm - 2 bolts - AISI316
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Power-Flex APS
Diameter max.
180 mm
Diameter min.
170 mm
Hexagon
6 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4404 / AISI316L
Material quality band
1.4404 / AISI316L
Material quality bolt
A4-70
Model code
SK 2/180 VA
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Thread of bolt metric
M8
Width
25 mm
Package size
8 st
Barcode
211539
Gross weight
0,25 Kg
Net weight
0,25 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Powerclamps stainless steel hose clamp type SK2 VA.
Product datasheet
Others has been looking for
Pari clamp 170-180mm - 25x1.0mm - 2 bolts