148-12X40-06
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
148-12X40-06
Pipe with banjo 3/8 l= 40mm
Specifications
Dimensions and shipping
Banjostl.
3/8 BSP
Diameter banjo
17 mm
Diameter rör
12 mm
H
17 mm
L
40 mm
Modell kod
R1160
Märke namn
OM Oleodinamica Marchesini
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
350 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zinc-plated
ØC
17 mm
ØV
12 mm
Package size
Barcode
310729
Gross weight
0,04 Kg
Net weight
0,04 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Pipe with banjo 3/8 l= 40mm
Product datasheet
Others has been looking for
Elbow 1/2 BSP
Elbow 1/2 BSP
Partnumber:
10 st
Adaptor 1/2 BSP Male x female
Adaptor 1/2 BSP Male x female
Partnumber:
10 st
Elbow 22mm
Elbow 22mm
488-M22-M22
Elbow 1/2 BSP, short Fabricated version for seal
BAU81-09-06
BAU81-09-06
Elbow 3/4 BSP Cast version
Elbow 3/4 BSP Cast version
637-12-12-S
25 st
Pipe end 3/8 BSP 60° cone
Pipe end 3/8 BSP 60° cone
250 st
Connector 1/8 BSP
Connector 1/8 BSP
250 st
Adapter Rak, Utv-G 1.1/4'', Inv-G 1.1/4'', Stiftad Mutter
737-20-20-ST
Pipe end 3/8 BSP
Pipe end 3/8 BSP
200 st
Adapter 90K, Utv-G 11/4'', Ställbar
Pipe end 1.1/4 BSP
Pipe end 1.1/4 BSP
25 st
Huv, Inv-G 1/8''
Huv, Inv-G 1/8''
200 st
Pipe end 1/4 BSP
Pipe end 1/4 BSP
50 st
Adapter Banjo, Utv-M18L, Banjo för M22
152-18L-M22
Pipe end 3/4 BSP
Pipe end 3/4 BSP
35 st
Banjo with nut and cutting ring ø18mm x Ø12L