148-12X106-06
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
148-12X106-06
Pipe with banjo 3/8 l=106mm
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Banjo size
3/8 "
Brand Name
OM Oleodinamica Marchesini
Diameter banjo
17 mm
Diameter pipe
12 mm
H
17 mm
L
106 mm
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Surface treatment
Zinc-plated
ØC
17 mm
ØV
12 mm
Package size
Barcode
197857
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Pipe with banjo 3/8 l=106mm
Product datasheet
Others has been looking for
Elbow 1/2 BSP
Elbow 1/2 BSP
Partnumber:
10 st
Adaptor 1/2 BSP Male x female
Adaptor 1/2 BSP Male x female
Partnumber:
10 st
BAU81-09-06
BAU81-09-06
Elbow 1/2 BSP, short Fabricated version for seal
Elbow 22mm
Elbow 22mm
488-M22-M22
Pipe end 1.1/4 BSP
Pipe end 1.1/4 BSP
25 st
Huv, Inv-G 1/8''
Huv, Inv-G 1/8''
200 st
Adapter Banjo, Utv-M18L, Banjo för M22
152-18L-M22
Pipe end 1/4 BSP
Pipe end 1/4 BSP
50 st
Banjo with nut and cutting ring ø18mm x Ø12L