12GS22FDLORX90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
12GS22FDLORX90
3/4" Insert - (22L) M30x2 female - 90°
Accessories (1)
Presshylsa GS 3/4'', 4W
Partnumber:
12GS1F-4
Specifications
Dimensions and shipping
A
126 mm
B
75 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
22 mm
E
62 mm
H
36 mm
Modell kod
12GS-22FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm