Coupling 3/4, M36x2 fem. 25S 12G-25FDHORX90 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
…
Läs mer
Artikelnummer:
12G25FDHORX90
Förpackningsstorlek:
5 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
12G25FDHORX90
Specifications
Dimensions and shipping
A
107,3 mm
Angle
90 °
B
56,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
25 mm
E
64 mm
H
46 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Model code
12G-25FDLORX90
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm