Coupling 3/4, M30x2 fem. 22L 12G-22FDLORX45 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
12G22FDLORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
A
117,1 mm
Angle
45 °
B
66,1 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
22 mm
E
29,8 mm
H
36 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
3/4 "
Model code
12G-22FDLORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
105 - 115 Nm
Working Pressure
28 MPa