10GS20FDHORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
10GS20FDHORX90
5/8" Insert - (20S) M30x2 female - 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
112,5 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
62,2 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rør
20 mm
E
51 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
10GS-20FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm