08GS16FDHORX45
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
08GS16FDHORX45
1/2" Insert - (16S) M24x1.5 female - 45°
Specifications
Dimensions and shipping
A
96,1 mm
B
58,7 mm
D
1/2"
Diameter rør
16 mm
E
21,6 mm
H
30 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
8GS-16FDHORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
62 - 68 Nm