08GS15MDL
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
08GS15MDL
1/2" Insert - (15L) M22x1.5 male
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
63 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
25,5 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
15 mm
Gevind udvendig
M22x1,5
H
24 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
8GS-15MDL
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
1/2 "
Tilspændingsmoment
52 - 58 Nm
Vinkel
0 °
Pakke str.
Stregkode
200047
Brutto vægt
0,07 Kg
Netto vægt
0,07 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Connection: Male DIN 24° cone. Light series.
Sealing: Metal against metal.
Product datasheet
Ofte købt sammen med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Varenummer:
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
Varenummer:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
75 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
Adapter Rak, Utv-G 3/4'', Inv-G 1/2''
100 st
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Inv-G 1/4''
10 st
Hydraulslang EFG4K 1/2''
Hydraulslang EFG4K 1/2''
EFG4K-08
30 m
1 m
Adapter Rak Utv-G Inv-NPTF, Syrafast
1093-08-08-SY
Adapter, Utv-G 1''-ED, Inv-G 1/2''
RI-1-12ED
20 st
Adapter, Utv-G 1/4''-ED, Inv-G 1/2''
RI-14-12ED
25 st
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 3/8''
RI-12-38ED
25 st
Adapter Rak Utv-NPTF Inv-BSPP
Adapter Rak Utv-NPTF Inv-BSPP
Hydraulslang MXG5K XTP 1/2" 350bar RL75
08MXG5K-XTP
75 m
1 m
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 3/4''
Adapter Utv-G 1/2''-ED Inv-G 1/2''
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1''
RI-12-1ED
10 st
Adapter, Utv-G 3/4''-ED, Inv-G 1/2''
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1/4''
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Längd=35mm
200 st
Adapter Rak Utv-NPTF Inv-NPSM
Adapter Rak Utv-NPTF Inv-NPSM
Adapter, Utv-G 3/8''-ED, Inv-G 1/2''
Adapter, Utv-G 1/2''-ED, Inv-G 1/8''
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Längd=45mm
1/2" Hydraulic hose SPT-5K - 350 bar - ISO18752 Class CC
SPT5K08
1/2" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class CC