08G15FDLORX90
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
08G15FDLORX90
Coupling 1/2, M22x1,5 fem. 15L 8G-15FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
77,8 mm
B
40,3 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rör
15 mm
E
42 mm
H
27 mm
Modell kod
8G-15FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
350 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
52 - 58 Nm