TA80FL03
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
TA80FL03
Metal oil filler and breather cap - 3my
Specifications
Dimensions and shipping
Airfilter fineness
3 my
Brand Name
MP Filtri
Diameter flange
83 mm
Diameter hole
51 mm
Diameter strainer
50 mm
Flow air nominal
450 lpm
Holes circle
73 mm
Model code
TA80-B-03-B-0-0-1-P01
Mount
Bolt
Number of bolts
6
Sealing material
Cork
Strainer height
80 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C