1/4" pressure gauge,-1+1,5bar - REPLACED BY SPG063M1-1.5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Varenummer:
SPG063M1-1.5SB
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Sealing ring for Manometer connector 1/4
Artikelnummer: DKIR1/4
Brand Name
Stauff
Diameter
63 mm
Glass type
Acrylic glass
Material
Stainless steel
Material quality
1.4301 / AISI304
Model code
SPG-063-(-00001)-00001.5-01-S-B04
Port position
Side
Pressure measurement accuracy
±1,6% FS
Pressure setting max.
1.5 bar
Pressure setting min.
-1 bar
Thread
G 1/4 BSP
Förpackningsstorlek
0 pcs
Streckkod
Bruttovikt
0,22 Kg
Nettovikt
0,22 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Glycerine dampened.