SA075G2L10
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
SA075G2L10
Metal air breather filter - 10my - 3/4" BSP
Spare parts (1)
Air filter element - 10my nominel
Varenummer:
A7L10
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Airfilter fineness
10 my
Area of use
Air
Brand Name
MP Filtri
Diameter
75 mm
Flow air nominal
400 lpm
H
69 mm
H1
17 mm
H2
60 mm
Hexagon
32 mm
Model code
SA075-G2-L-10
OE
75 mm
Pressure max.
1.5 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C
Thread
G 3/4 BSP
Thread form
Male
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,26 Kg
Netto vægt
0,26 Kg
Oprindelsesland
ITA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Breather for mounting on tank cover or tube.
Product datasheet
Links
Product catalog
Product catalog
Andre kigger på
SFW.70-3/4+F-350Mb 3/4" air breath filter with 0,35Mb backpr
Varenummer:
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Filter plug
Filter plug
TMDF34
Min. bestillingsenhed er:
Filter plugs
Filter plugs
F18
Filter plug with breather 3/4
Filter plug with breather 3/4
TMDF34
Filter plug 3/4"
Filter plug 3/4"
F34
Metal air breather filter - 10my - 1/2" BSP
SA075G1L10
Metal oil filler and breather cap - 10my
TAP90RL10
Filter plug with breather 1/2
Filter plug with breather 1/2
TMDF12
Metal air breather filter - 10my - 1" BSP
SA115G1L10
TAP90F10A0L1
Metal oil filler and breather cap - 3my
TA80FL03
TA80FL10
Filter plug with 200 mm dipstick
TMDFA12
Air filter element - 3my nominel
A5L03
TA80FL10AM10
Vacuum pressure indicator - 1/8" BSPT
VVB16P01
A5L10
TAP90RL03
Filter plug with breather
Filter plug with breather
TSF-14
Påfyllnadsplugg G1/2 Med ventil 0,4 Bar +-0,05
KMV12
Air filter flange MP
Air filter flange MP
SCS100FG1
TMDFA38
Filter plug 1
Filter plug 1
F100
Filter plug with breather 1/4
Filter plug with breather 1/4
TSF-14
plast
plast
K101486
Filter plug 1/4
Filter plug 1/4
F14
Filter plug 1/8
Filter plug 1/8
F18
Filter plug 1/2
Filter plug 1/2
F12