NH3080/40500
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
69 varianter
Valgt variant:
NH3080/40500
Double acting cylinder NH30-SD-80/40x500-S
Reservedele (1)
Ledleje
Partnumber:
GE35DO2RS
Specifications
Dimensions and shipping
A
240 mm
A1
99 mm
Areal stempel trykside
50.24 cm2
Areal stempel trækside
37.7 cm2
B
180 mm
C
40 mm
D
80 mm
Diameter indvendig cylinder
80 mm
Diameter ledleje
35 mm
Diameter stang
40 mm
E
66 mm
F
G 1/2 BSP
Gevind
G 1/2 BSP
Indbygningsmål
740 mm
Model kode
NH30-SD-80/40x500-s
Mærke navn
LJM
Slaglængde
500 mm
Tryk maks.
250 bar
d
40 mm
Øjebredde cylinder
45 mm
Øjebredde top
45 mm