NH3050/25200
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3050/25200
Double acting cylinder NH30-SD-50/25x200-S
Spare parts (4)
Cylinder head for NH30-50/25
Partnumber:
OVD-NH5025
Seal kit for LJM-50/25 For NH21+30
Partnumber:
REP-NH05025
Manchetsko t/cyl. NH20/21/30
SKO-NH50
Låsemøtrik, 5/8" UNF NH3040+50
SM10
Specifications
Dimensions and shipping
A
205 mm
A1
69 mm
Area kolv trycksida
19.63 cm2
Areal kolv dragsida
14.72 cm2
B
162 mm
C
42,5 mm
D
50 mm
Diameter inv. cylinder
50 mm
Diameter ledlager
25 mm
Diameter stång
25 mm
E
52 mm
F
G 3/8 BSP
Gänga
G 3/8 BSP
Håldiameter cylinder
28 mm
Inbyggnadsmått
405 mm
Modell kod
NH30-SD-50/25x200-s
Märke namn
LJM
Slaglängd
200 mm
Tryck max.
250 bar
d
25 mm
Ögbredd topp
30 mm