S220-20-19U adaptor UNF
\ufeff
JIC 37° male straight basic connector
Male thread SAE UNF-UN
O-ring, NBR Shore 85 +5/0
ISO 11926 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Läs mer
Artikelnummer:
M-20-3/4-UNF
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
24 varianter
Utvald variant:
M-20-3/4-UNF
S220-20-19U adaptor UNF
Specifications
Dimensions and shipping
A
44,5 mm
B
22 mm
CH
27 mm
D
11 mm
Diameter rör
20 mm
Dimension F
3/4-16 UNF
F
3/4-16 UNF
Gänga utv.
1.1/16-12 JIC
Gänga utv.
J
1.1/16-12 JIC
Modell kod
A102012/2019
Märke namn
FOR
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Standard ISO
ISO 11926
T
20 mm
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
300 bar