FXVEE15LR12OK
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
FXVEE15LR12OK
Stud elbow adjustable 45° - ø15L x 1/2" BSP
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
15 mm
D3
12 mm
D4
36 mm
Diameter rör
15 mm
Dimension D4
36 mm
Gänga utv.
G 1/2 BSP
Gänga utv. metrisk
M22x1,5
L
28 mm
L1
36 mm
L2
21 mm
L3
29 mm
L4
13 mm
Modell kod
XBFE15RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
22 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
250 bar
Typ
Forged
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d2
12 mm
Åtdragning moment
105 Nm