FXVEE08LR14OK
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
FXVEE08LR14OK
Stud elbow adjustable 45° - ø8L x 1/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
45 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
8 mm
D3
5 mm
D4
19,8 mm
Diameter pipe
8 mm
L
23 mm
L1
31 mm
L2
16 mm
L3
25 mm
L4
9 mm
Material
Steel
Model code
XBFE8RLOAZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
14 mm
S2
19 mm
S3
17 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread outer
G 1/4 BSP
Thread outer metric
M14x1,5
Torque tightening
50 Nm
Type
Forged
d2
6 mm