FXGE20S1516U
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
21 varianter
Valgt variant:
FXGE20S1516U
Adapter 20S, UN1.5/16''
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
20 mm
D2
21,5 mm
Diameter pipe
20 mm
L
48 mm
L1
58 mm
L2
19 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
41 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
1.5/16-12 UNF
Thread outer
1.5/16-12 UNF
Thread outer metric
M30x2
i
18,5 mm