FXGE16SR12
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
34 varianter
Utvald variant:
FXGE16SR12
Stud fitting - ø16S x 1/2" BSP
Accessories (4)
Cutting ring - ø16S
Artikelnummer:
FIDS16S
Nut - ø16S - M24x1.5
Artikelnummer:
FIM16S
Double cutting ring WDDS - ø16S - packing
FIWDDS16S
M16S nut ø16 M24x1,5
M16S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
16 mm
Diameter pipe
16 mm
Dimension i
14 mm
Hexagon
27 mm
L
41 mm
L1
51 mm
L2
18,5 mm
Material
Steel
Model code
XA16RSZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
30 mm
Safety factor
2.5
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M24x1,5
d2
12 mm
i
14 mm