FT12-1-IGF12
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Brand Name
Stauff
DN
12 mm
Flow rate nominal LMin
120 lpm
ISO size
12
Material
Steel
Model code
FT12-1-IGF12
Pressure burst min.
1400 bar
Pressure eliminator
No
Pressure max.
550 bar
Sealing material
NBR
Size
1/2 "
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C