EDKO10S/71
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
EDKO10S/71
SFEDKO10-S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Volz
L1
36 mm
L2
35,8 mm
Material
Acid-resistant steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
Safety factor
4
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
S
Temperature max.
+200 °C
Temperature min.
-25 °C
Thread T
M18x1,5
d1
10 mm
d2
6 mm