S500-10IL elbow, 90 °
S500-10IL elbow, 90 °
Partnumber:
CU-10
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Bushing Ø10
Varenummer: B-10
Nut 9/16 -18 JIC NW 17 mm
Varenummer: J-10
Angle
90 °
B
27 mm
B1
27 mm
Brand Name
FOR
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
10 mm
J
9/16-18 JIC
J1
9/16-18 JIC
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
10 mm
T1
10 mm