BFE28RL/OAX
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
BFE28RL/OAX
Stud elbow adjustable 45° - ø28L x 1" BSP
Tilbehør (2)
Alternativer (1)
Skärring 28L
Varenummer:
DPR28L
Nut - ø28L - M36x2
Varenummer:
M28L
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø28L x 1" BSP
FXVEE28LR1OK
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rör
28 mm
Gänga utv.
G 1 BSP
Gänga utv. metrisk
M36x2
Modell kod
XBFE28RLOAZN
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
160 bar
Typ
Forged
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,39 Kg
Netto vægt
0,39 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information