Atos el. pressure relief valve ARAM-20/10/210-IX12DC 70
Atos el. trykbegr. ventil ARAM-20/10/210-LX 12DC 70
…
Läs mer
Artikelnummer:
ARAM20/210G
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
ARAM20/210G
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
350 lpm
Material
Steel
Model code
Oil viscocity recommended
Port T
G 1 BSP
Pressure T max.
120 bar
Pressure max.
350 bar
Pressure setting max.
210 bar
Pressure setting min.
7 bar
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-30 °C
Voltage
12 V