ARAM20/210
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
ARAM20/210
Atos pressure relief valve
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
350 lpm
Material
Steel
Model code
ARAM-20/210
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Port P
G 3/4 BSP
Port T
G 1 BSP
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Pressure setting max.
210 bar
Pressure setting min.
7 bar
Temperature max.
+60 °C
Temperature min.
-30 °C