2RD3/4X40
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
5 varianter
Valgt variant:
2RD3/4X40
Straight flange 3/4" BSP - (4) 40mm
Reservedele (1)
O-ring 90S
Partnumber:
25.12X1.78S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Bolt dimension
M8x25 mm
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
40 mm
I
40 mm
Material
Steel
Number of bolts
4
O-ring
25,12X1,78S mm
Pressure max.
315 bar
Sealing material
NBR
Shore
90
Surface treatment
White zinc plated
Thread outer
G 3/4 BSP
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,31 Kg
Net weight
0,31 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Nippelflange 3/4" BSP - (4) Boltcirkel 40mm
Product datasheet
Others has been looking for
Flange straight - BSP male
Flange straight - BSP male
Partnumber:
2RD3/4X40
Package size:
Flange straight - BSP female
Flange straight - BSP female
DFI3/4X40
Straight flange 3/4" BSP - (4) 56mm