Pilot opr.check valve 35l/m 0.5bar RPC06-0.5-00
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Ventilhus NCS 06/3 SE 1/2
Artikelnummer: 922500713
Ventilhus NCS06/3-SE 3/8 (D)
Artikelnummer: 922500813
Ventilhus NCS 06/3 SI 3/8
Ventilhus Comatrol NCS06/3--SI 1/2
Ventilhus Comatrol NCS06/3-DL 3/8
Ventilhus Comatrol NCS06/3--DL 1/2
Ventilhus Comatrol NCS06/3-SEL 3/8
SEAL KIT NCS 06 3 VIE VITON #
Brand Name
Danfoss
Cavity
NCS06/3
Contamination level max.
20/19/14 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
35 lpm
Model code
RPC06-0.5-00
Oil viscocity recommended
12 - 54 cSt
Pilot ratio
3,4:1
Pressure max.
350 bar
Pressure opening
0.5 bar
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
44 - 50 Nm