08G16FDHORX90
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
08G16FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø1/2'', Inv-M24-DKO-16S
Specifications
Dimensions and shipping
A
77,8 mm
B
40,3 mm
DN
12 mm
Diameter rör
16 mm
E
44 mm
H
30 mm
Modell kod
8G-16FDLHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
62 - 68 Nm