GPFO20-25
Package size:
0 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
GPFO20-25
General Purpose Fuel Oil hose 25/34 WP20BAR
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Anvendelsesområde
Bøjningsradius
125 mm
Diameter indvendig
25 mm
Diameter udvendig
37 mm
Elektrisk ledningsevne
R < 10^6 Ohm
Forstærkning
Syntetisk fiber
Inderrør
NBR (Nitril)
Længde
50 m
Mærke navn
Danfoss
Standard ISO
ISO 1307
Temperatur maks.
+95 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
20 bar
Tryk sprængning min.
60 bar
Yderrør
NBR/PVC
Förpackningsstorlek
0 m
Streckkod
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
tur
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Andra tittar på
Radiatori cooling hose steel spiral 3/4" (19 mm) Coil: 40m
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
40 m
Elaflex Braunring bitumen hose type HB.
Artikelnummer:
2" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 51mm 10 bar
MMGMV-51
1" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 25mm 21 bar
MMGMV-25
Blue silicone heaterhose - Dim. 25mm (L=15.2 m)
15.2 m
1.1/4" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 32mm 17 bar
MMGMV-32
1.1/2" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 38mm 10 bar
MMGMV-38
Blue silicone heaterhose - Dim. 16mm (L=15.2 m)
15.2 m
Radiatori black cooling hose with steel spiral. Dim. 2" (51m
Silflex silicone cooler hose. 6 layer reinforcement Dim. 32
0 Lgt
1" ASPIROIL suction hose - 10 bar - 25x36,5 mm
40 m
3/4" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 19mm 24 bar
MMGMV-19
Silflex silicone cooler hose. 6 layer reinforcement Dim. 50
0 Lgt
Green silicone cooler hose Dim. 22 x 31mm WP 6 bar
Green silicone cooler hose Dim. 48 x 57mm WP 3,5 bar
Green Stripe cooler hose Dim. 1.3/4" (45mm) LGD=1MTR
1 Lgt
602-32 (diam. 51 x 63,5) (955258)
602-32
Universalhose EPDM with spiral 7/8'' 10bar Eazybend
EHW027-14
61
Suction and returnhose 1.1/4" - Type 602 WP 14 bar SAE100 R4
602-20
1 m
Suction and returnhose 3/4" - Type 602 WP 21 bar SAE100 R4
Silflex silicone cooler hose. 6 layer reinforcement Dim. 60
EPDM Hot Water Suction & Discharge 3'' WP=10bar 76.2/89
EHW024-48
30.5 m
EPDM Hot Water Suction & Discharge hose 2" 50.8/62 10bar
MULTI Master EPDM hose 3/4 20 bar
MM12
Universalslang 2TE-1/4
Universalslang 2TE-1/4
2TE-04
Flexible material hose type GHIBLI AC3
3/4" ASPIROIL suction hose - 10 bar - 19x30.5 mm
Black Exhaust hose type Flexlight V2. Dim. 95mm
4 m
3/8" Convoluted Easy flex hose with SS304 1 wire braid W
6" ASPIROIL suction hose - 10 bar - 152x174 mm