FXGE42LR114
Package size:
1 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
18 variants
Chosen variant:
FXGE42LR114
Indskruning - ø42L x 1.1/4"
Tilbehør (4)
Dobbelt skærering - ø42L
Partnumber:
FIDS42L
Omløber - ø42L - M52x2
Partnumber:
FIM42L
Dobbelt skærering WDDS - ø42L - pakning
FIWDDS42L
Omløber - ø42L - M52x2
M42L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
42 mm
Diameter rør
42 mm
Dimension i
20 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
50 mm
L1
62 mm
L2
19 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-GE-42LR1-1/4-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
L
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tilspændingsmoment
670 Nm
Tryk maks.
200 bar
Vinkel
0 °
d2
30 mm
i
20 mm
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,347 Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Indskruning - ø42L x 1.1/4"
Produkt datablad
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Frequently bought together with
Clamp 42mm 1.1/4
Clamp 42mm 1.1/4
6.42
0 Set
U-bolt 44 mm medium series M0 1.4404 1.1/4" with 2 nuts an