FXGE14SR12K
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
13 varianter
Utvald variant:
FXGE14SR12K
Indskruning - ø14S x 1/2" BSPT
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
14 mm
Dimension i
14 mm
Gänga utv.
R 1/2 BSPT
L
35 mm
L1
45 mm
L2
27 mm
Modell kod
FI-GE-14SRk-W3
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
24 mm
S2
27 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nikkel belagt
d1
14 mm
d2
10 mm
i
14 mm