FXGA12LR14
Pakke str.:
1 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
42 varianter
Valgt variant:
FXGA12LR14
Påskruning - ø12L x 1/4" BSP indv
Tilbehør (2)
Dobbelt skærering - ø12L
Varenummer:
FIDS12LS
Double cutting ring WDDS - ø12L/S - packing
Varenummer:
FIWDDS12LS
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
12 mm
Gevind indvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M18x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
33 mm
L1
41 mm
L2
26 mm
L3
17 mm
Materiale
Stål
Model kode
XAI12LR14ZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
19 mm
S2
22 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tryk maks.
315 bar
Vinkel
0 °
d1
12 mm
d2
8 mm