FXGA12LR12
Valgt variant:
FXGA12LR12
Påskruning - ø12L x 1/2" BSP indv
Tillbehör (2)
Skärring 12LS
Partnumber:
DPR12LS
Omløber - ø12L - M18x1.5
Partnumber:
FIM12L
Specifications
Dimensions and shipping
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
L
37 mm
L1
45 mm
L2
30 mm
L3
20 mm
Material
Stål
Model code
XAI12LR12ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
27 mm
S2
22 mm
Safety factor
L
Surface treatment
Zink-Nikkel belagt
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread inner
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M18x1,5
d1
12 mm
d2
10 mm