EHW021-12
Package size:
50 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
EHW021-12
Kølerslange 19x27 DIN73411 -40gr - +120gr EPDM 5 Bar BP15
Specifications
Dimensions and shipping
Anvendelsesområde
Glykol, Vand, Vandglykol
Bøjningsradius
110 mm
Diameter indvendig
19 mm
Diameter udvendig
27 mm
Forstærkning
Syntetisk fiber
Inderrør
EPDM
Længde
50 m
Materiale
EPDM
Mærke navn
Danfoss
Standard DIN
DIN 73411
Standard ISO
ISO 1307
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
5 bar
Tryk sprængning min.
15 bar
Yderrør
Package size
Barcode
Gross weight
Kg
Net weight
0,39 Kg
Country of origin
tur
Intrastat code
Product information
Produkt datablad
Others has been looking for
Radiatori cooling hose steel spiral 3/4" (19 mm) Coil: 40m
Partnumber:
40 m
Min. order quantity is:
1 m
2" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 51mm 10 bar
Partnumber:
MMGMV-51
30.48 m
Elaflex Braunring bitumen hose type HB.
0 m
1" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 25mm 21 bar
MMGMV-25
Blue silicone heaterhose - Dim. 25mm (L=15.2 m)
15.2 m
15.2 m
1.1/2" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 38mm 10 bar
MMGMV-38
1.1/4" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 32mm 17 bar
MMGMV-32
Blue silicone heaterhose - Dim. 16mm (L=15.2 m)
Radiatori black cooling hose with steel spiral. Dim. 2" (51m
Silflex silicone cooler hose. 6 layer reinforcement Dim. 32
0 Lgt
1 Lgt
1" ASPIROIL suction hose - 10 bar - 25x36,5 mm
40 m
3/4" Hose Multi Master GMV MegaFlex ID 19mm 24 bar
MMGMV-19
Silflex silicone cooler hose. 6 layer reinforcement Dim. 50
0 Lgt
1 Lgt
Green Stripe cooler hose Dim. 1.3/4" (45mm) LGD=1MTR
MULTI Master EPDM hose 3/4 20 bar
MM12
Universalslang 2TE-1/4
Universalslang 2TE-1/4
2TE-04
3/8" Convoluted Easy flex hose with SS304 1 wire braid W
1" Convoluted Easy flex hose with SS304 1 wire braid WP 46
Flexible material hose type GHIBLI AC3
EPDM Hot Water Suction & Discharge hose 2" 50.8/62 10bar
EHW024-32
Silflex silicone cooler hose. 6 layer reinforcement Dim. 60
Green silicone cooler hose Dim. 22 x 31mm WP 6 bar
EPDM Hot Water Suction & Discharge 3'' WP=10bar 76.2/89
EHW024-48
30.5 m
Suction and returnhose 3/4" - Type 602 WP 21 bar SAE100 R4
602-12
602-32 (diam. 51 x 63,5) (955258)
602-32
Suction and returnhose 1.1/4" - Type 602 WP 14 bar SAE100 R4
Universalhose EPDM with spiral 7/8'' 10bar Eazybend
61
1
Green silicone cooler hose Dim. 48 x 57mm WP 3,5 bar
Blue food hose 10 bar. Spiroil/10 FDA qual.