ARE06/350/V
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
7 varianter
Valgt variant:
ARE06/350/V
Atos trykbegrænsningsventil 15-350 bar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Flow Nominel
40 lpm
Forureningsgrad maks.
21/19/16 - ISO 4406
Materiale
Stål
Model kode
ARE-06/350/V
Mærke navn
Atos
Olieviskositet anbefalet
15 - 100 cSt
Port P
G 1/4 BSP
Port T
G 3/8 BSP
Temperatur maks.
+60 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tryk T maks.
50 bar
Tryk maks.
500 bar
Trykindstilling maks.
350 bar
Trykindstilling min.
15 bar
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,97 Kg
Netto vægt
0,97 Kg
Oprindelsesland
ITA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Links
Produkt datablad
Produkt datablad
Andre kigger på
Trykbegrænsningsventil - Atos ARE
Varenummer:
ARE06/350/V
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
1/2" Kontraventil 0.5 bar
1/2" Kontraventil 0.5 bar
Varenummer:
VU-12
Mængdedeler 3/4" BSP reg. Flow 0-45 lpm
VFD120RD120J
Enkelt overcenterventil 3/8; 4 porte; 1:4.5; VBCD SE A
V0392
1/4" Vekselventil
1/4" Vekselventil
VU2P-14
VMP10/3(XG-120) 1/2" BSP Walvoil pilot styret begrænsv. 63-3
3/4" Kontraventil 8.0 bar
3/4" Kontraventil 8.0 bar