XWE12SKR
Förpackningsstorlek:
10 st
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
XWE12SKR
Adapter 90° 12S, Utv-R 3/8''
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12 mm
D3
7 mm
Diameter rør
12 mm
Dimension i
12 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
29 mm
L1
38 mm
L2
21,5 mm
L3
28 mm
Materiale
Stål
Model kode
FI-WE-12SRk-W3
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
Ja
S1
17 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
T
R 3/8 BSPT
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
400 bar
Vinkel
90 °
d2
8 mm
i
12 mm