XVEE28LR
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
XVEE28LR
Adapter 45° 28L, Utv-G 1'', Ställbar
Tillbehör (2)
Skärring 28L
Artikelnummer:
DPR28L
Mutter 28L (M36x2)
Artikelnummer:
M28L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
28 mm
D3
20 mm
D4
40,8 mm
Diameter rör
28 mm
Dimension D4
40.8 mm
Gänga utv.
G 1 BSP
Gänga utv. metrisk
M36x2
L
38 mm
L1
47 mm
L2
30,5 mm
L3
44 mm
L4
15 mm
Modell kod
XBFE28RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
41 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
160 bar
Typ
Smidda
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
24 mm
Åtdragning moment
370 Nm
Förpackningsstorlek
10 st
Streckkod
306987
Bruttovikt
0,39 Kg
Nettovikt
0,39 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø28L x 1" BSP
Artikel datablad
Köps ofta tillsammans med
Snabbkoppling MLDB Hane Inv-G3/4 FKM Syrafast
ML6DBP75FBS
1 st
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Inv-G 1''
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Utv-G 1''
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Ø 25mm
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Ø 19mm